Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vida Kunora - Ka Ra Dielli, Ka Ra Hana

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ka ra dielli ka ra hana
ne medis te oborrit o
ka ra dielli ka ra hana
ne medis te oborrit o
nuk eshte dielli nuk eshte hena
por vjen nusja e bukur o
nuk eshte dielli nuk eshte hena
por vjen nusja e dhendrrit o

ka ra dielli ka ra hana
ne medis te odes o
ka ra dielli ka ra hana
ne medis te odes o
co moj nuse vellon o
per hater te vjerres o
co moj nuse koken o
per hater te vjerrit o

boni te gjithe marshalla
po vjen nusja per disha
boni te gjithe marshalla
po vjen nusja per disha

hape deren krah me krah
bon moj nuse temena
ban moj nuse temena
per hater te dhonderrit o
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)