Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Gashi - Ku Po Shkon Ushtria E Sllavit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O ku po shkon,
O ku po shkon kjo ushtria e sllavit,
O hajmedet ja msyn prekazit
O ku i ka kullat shaban jashari,
O bash ner koder o nrras te malit,
Ne der te kulles u dal shabani,

OOO HAJDE HAJDE USHTRIA E SLLAVIT

----------------------

O shaban burri o u qu nkam,
O djemve trima za p'ju bon,
Qou Adem se koha tka ardh,
O bonu gati o Hamz o djal,
Per mi dal o shkaut per ball,

OO TA KAN MSY O KULLEN E BARDH

---------------------

O qpo kersasin a pushk e topa,
O po fort qendrojn kta djem sokola,
Rena rena vin ushtart,
Por asnjo BRE s'kthehen te gjall,
Q'po kersasin kta mitroloza,

O NISEN KULLEN O ME DRIDH TOPAT
--------------------------

O Kanga e trimav JO o kurr nuk nalet,
O Bashk me kang jehojn rrafallet,
O Kanga pushka bashk me luften,
Vdesin trimat por nuk tuten,
Mic Sokolat jet kan ndrru,

O 10 HER VETEN E KAN PAGUE
------------------------

O rrethojn venin eu me gardh qeliku,
OOOOOO shum masaker qe bon armiku,
O vran femin fare te mitur,
O nuk na i lan o more t'rriten,
O na i vran bre nprag te shpis,

OOO DHE NA QUJTEN TERRORISTE
---------------------

oo jo o shka, o terrorist jo nuk osht fmija,
o tu npre nqaf more si bagtia,
o ja meer nans ne krahror,
e ta vret ai shka me revol,
o sdojm masaker para fmis,

JOOO SDOJM TERROR PARA SHTEPISE.
------------------------------

O ktu sosht bosna jo o jo as serbernica,
O Osht kosova e drenica,
Kto jon trojet e ahmet delise bre,
Qe luftoj kunder serrbis,
O a ke ni per Qyqavicen,

Shaban Polluzhen Mehmet Gradicen.

---------------------------------

O hallall keni eu hallall keni per trimat e drinit,
O per lluko lleshti e dukagjinit,
Eu Aem Bejtes edhe Shoten,
Shum e shkaut ja ka pre koken,
O jem shqipe qysh se moti,

O JEM FOLEJA E KASTRIOTIT.

------------------------

O e Kosoves o kjo qendres,
O po i dhe forc i dhe, dhe bes,
O gjith si njo dojm me u bashkue,

EHOOOO dej ne fitore ooooooo,
OOOOO he more kem qendrueee.
------------------
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)