Denik Prizreni - Merrme Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti vishesh nga dal
i përgjumur të shikoj
frymen n`gjum ta ndjej
ta dhash trupin tim
mbështjellu lehtë me të
e tash ty më s`të gjej

shikimin e drejton
m`thu jam zgjuar un
por në ëndërr jam
më afrohesh lehtë
sa fort më përkëdhel
e tash më s`të kam

ref: x2
Merr me vete më merr ti
më merr mua nga do t`shkosh
trupi im s`jeton pa ty
më merr t`lutem më merr tani

Ti vishesh nga dal
i përgjumur të shikoj
frymen n`gjum ta ndjej
ta dhash trupin tim
mbështjellu lehtë me të
e tash ty më s`të gjej

shikimin e drejton
m`thu jam zgjuar un
por në ëndërr jam
më afrohesh lehtë
sa fort më përkëdhel
e tash më s`të kam

ref: x2
Merr me vete më merr ti
më merr mua nga do t`shkosh
trupi im s`jeton pa ty
më merr t`lutem më merr tani
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)