Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturie Axhami - Endrra Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur u ula buke me hanger
S'po me zinte vendi gjalle
Kur po te shoh nji nate ne anderr
Per me fjet rehat s'po me len

Kur po te shoh nji nate ne anderr
Per me fjet rehat s'po me len

Ref...
Pse s'po me zen kjo lemze e shkrete
A thu t'bjen ndermend per mu
Pas dallendyshes te çoj fjale
Une jam djege jam pervelu

Ti n'dritare une n'çardak
Dhe qemanes tuj i ra
Ti tuj ra une tuj shiqu
Mendjen krejt ma ke hutu

Si arshiku ne arshikore
Kena ra si peshku ne zall
Shpirtin djalo seç ma more
Zemren time ta kom fale

Shpirtin djalo seç ma more
Zemren time ta kom fale

Ref...
Pse s'po me zen kjo lemze e shkrete
A thu t'bjen ndermend per mu
Pas dallendyshes te çoj fjale
Une jam djege jam pervelu

Ti n'dritare une n'çardak
Dhe qemanes tuj i ra
Ti tuj ra une tuj shiqu
Mendjen krejt ma ke hutu

...

Ref...
Pse s'po me zen kjo lemze e shkrete
A thu t'bjen ndermend per mu
Pas dallendyshes te çoj fjale
Une jam djege e jam pervelu

Ti n'dritare une n'çardak
Dhe qemanes tuj i ra
Ti tuj ra une tuj shiqu
Mendjen krejt ma ke hutu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)