Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellumb Vrinca - Fjalt E Vjetra

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kan thëne fjal te vjetrra,
mos me nej teper beqar,
qka te kerrkon zemera,
as nje hër mos bën pazar
(x2)

Ne vetemi jeta nuk shkon,
E vjeter nuk jeton,
E bukur te tradhton,
Keqen ske qe te don
Syni't kush I ka besu
Ne dashni e kan gatrru
Vetem zemera nuk gabon
Te fati te qon

Sa't ken deti madh,
Njerzit dot dhe kën dhe fjal,
Mos nigjo dunjan se pa gja ti kën me't dhan

Ne vetemi jeta nuk shkon,
E vjeter nuk jeton,
E bukur te tradhton,
Keqen ske qe te don
Syni't kush I ka besu
Ne dashni e kan gatrru
Vetem zemera nuk gabon
Te fati te qon
(x2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)