Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Koci - Kjo Toke Me Rriti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Na ka rritur kenga
Me derte me halle
Por kur me qan zemra
Seç futem ne valle

Nje valle e vjeter
Nje kenge tabani
Ejani o djema
Isone ma mbani

Ref...x2
Isone ma mbani
Labçen moj ma do xhani
Labçen ma do shpirti
Se kjo toke me rriti

Te ma mbani Ison
Siç e do zakoni
Ne me zente gjumi
Me kenge te me zgjoni

Na ka rritur kenga
Me halle me derte
Po kur me qan zemra
Ja them me adete

Ref...x2
Isone ma mbani
Labçen moj ma do xhani
Labçen ma do shpirti
Se kjo toke me rriti

...

Ref...x2
Isone ma mbani
Labçen moj ma do xhani
Labçen ma do shpirti
Se kjo toke me rriti
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)