Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hermes - Te Keqen Lalka

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Më pëlqen... që ashtu Korçarçe
t'i them nja dy-tre llafka
po sigurisht, ti s' je "pe Korçe"
ndaj s'me kupton, të keqen lalka (2x)

Ty s'të ka ndodhur t'i flasësh çupkës
kur kalon rrugës: Uaa sa e mirkë!
thotë: Ë mo mja, ë mo ikë
kur i thua sheqerkë a i thua yllkë (2x)

Te keqen lalka
Te keqen lalka
Ajd te pime nje gote
Te bejme serenata
(2x)

Ty s'të ka ndodhur të thotë shoku:
Ku je flori!? Ku je bre njëshkë!?
dhe ti t'i thuash: Ja erdha bre lalke
do vemë të pimë kafeçkë? (2x)

Ti nenes thoji nënës, lakror me qepka
të ta bëjë në një tepsiçkë
dhe me shoket me shokët, ta pimë një gotkë
po s'përtove, ndonjë turshiçkë (2x)

Te keqen lalka
Te keqen lalka
Ajd te pime nje gote
Te bejme serenata
(6x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)