Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Spahiu & Shkurte Gashi - Tallava Për Pejanali

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O do t'vazhdojna
O per pejanali e

O per pejanali e

O per Avdine aman aman
O tash per dy vllazni e

O tash per dy vllazni e

O knoj Avdia
O sonte me vullnet e

O sonte me vullnet e

O per Elhamin tash
O qysh ja kem adet e

O qysh ja kem adet e

O kadal dal Zyberi
Ku pe knojm ket ven e

O ku pe knojm ket ven e

O ruja Zot Delvijes
O çat mbesen e vet e

O çat mbesen e vet e

Jemi gzu o sonte
O qysh ja kem adet e

O qysh ja kem adet e

Ne ket vend o sonte
O tybe per shoqni e

O tybe per shoqni e

O veç per Zeqen
O dobrojsinali e

O dobrojsinali e

Mire ja din Avdi
O qysh ja kem adet e

O qysh ja kem adet e

Paska ardhe Avdia
O sonte ne ket ven e

O sonte ne ket ven e

O hallin tash
O per çiken e vet e

E per çiken e vet e

O hajde Ilmi Ilmi
O ju pejanali e

O haj pejanali e

Po ta knova Zeqen
Sot karshi karshi e

O sot karshi karshi e

O per Avdien
Tash du me vazhdu e

O jalla me vazhdu e

Per Elhamin
O prap po du me knu e

O prap po du me knu e

...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)