Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sokol Bisaku - Lamtumir

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lamtumir,lamtumir o shpirto ti
sot erdh dita sot erdh dita
meu nda me ty
skam rruge tjeter,skam rrug tjeter
o shpirto ti
per kujtim une pota la
nji fotografi

ref.

tlutem zemer mos jeto jeten me lot ne sy
fajtor sjam, fajtor sjam ah mir e di
per mua kur tpermallohesh
ti mem pa me sy
kujtoj qastet derdhi lotet ne fotografi

Muaj vite kan kaluar
me plot vaj dhe merzi
smundje rende me ka kapluar
sitja baj nuk e di
mshkrumoj malli
mu dogj zemra o shpirt per ty
kur kujtoj une ditet tona
tash e kjaj vetmin

ref.
i njejte
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)