Më mbaj mend (për 1 muaj)

Murat Gjoniku - Pritem Shpirto

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kam harru dy syt e bukur
zemren seq ma dogji malli
pritem shpirto se do vji
kjo dashni pom djeg si zjarri

pritem shpirto pot zo bes
ndoren tande do te vdes
se pranvera asht tu ardh
do te kthehem nkofsha gjall

pritem pritem shpirt
hiq gajle mos ki
se sot vji pranvera
prej gurbetit un dot vji(x2)

mka marr malli per sokakun
bashk per nanen dhe ogjakun
pritem pritem vasha ime
met bukra kujitime

dhimbja gurin e coptojka
malli zemren e ka tret
dot vji qik se erdh pranvera
mallku qoft ky gurbet

pritem pritem shpirt
hiq gajle mos ki
se sot vji pranvera
prej gurbetit un dot vji(x4)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)