Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besnik Krajku - Nostalgji

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mbrëm ne ëndër fluturova
nëpër qiell plotë kaltërsi
në një bregore zbrita t'pushoja
te nje lumë i bardhe plot freski

ecja vrap në rrjedhë të lumit
një ngrotësi ndjeva në gji
sapo mbrija te marashi
m'doli gjumi në etje e nostalgji

Kam një dëshirë një deshirë e kam
por e vonuar është i vonuar jam
kam një dëshirë sonte të pi ujë
në shadërvan

jo nuk du meshirë për meshirë nuk jam
po kështu vuaj unë nostalgji kur kam
mallëngjimet më behen ëndër
se i mërguar jam
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)