Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Shtepi E Vjeter

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
me te bukura kujtime
qe i kam ne zemren time
je vendlindja ime
ato rruge,shtepi me gur
me lulekuqe per mbi mur
nuk i harroj kurr

nje cop buke me pak sheqer
vrapoja me femijet tjere
e lire si flutur
me priste nana te dera
buke e pjekur m'vinte era
aaa isha e lumtur

REF
aa shtepi e vjeter
s'do te doja asgje tjeter
perseri une prane te isha
ah sikur te ish e mundur
si at'her te jem e lumtur
dhe dy prindet prane ti kisha

II
te kujtoj ty moj nane
sofren sa her e shtroj
me behreqetin plot
po shijen e bukes tane
as nje her nuk e kerkoj
buka e nanes ma e mira ne bote

REF
aaa shtepi e vjeter
s'do te doja asgje tjeter
perseri une prane te isha
ah sikur te ish e mundur
si at'her te jem e lumtur
dhe dy prindet prane ti kisha
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)