Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Donjeta Krasniqi - Ai Eshte

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ai esht’ yll, ndriqon lart’,
n’bot’ shkelqen, sjell’ plot’ shpres’.

Ne shpres’ pik’llimin, at’ mund ta gjesh,
un’ vetem djelli kur lind, ne qjell,
shkelqen n’mesnat’,
nen ngjyr’ te art’, jeton’ i vetem, lotet i mban.

Jo per jet’, s’mund ta denosh,
vdekjen ndjen, s’ka frik’ te jetoj’,
lotet pik’llimin gjithnje, e largojn’,
emer ni shekull, nder shekuj i ndan’.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)