Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daim Lala - Tallavaja Ta Zgjat Jeten

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Atmosfera ka fillu
Sa ja nisin me vallezu
Bukuroshet lujne ne midis
Tallavaja kur ia nis

Bukuroshet lujne ne midis
Tallavaja kur ia nis

Ref...x2
Tallavaja ta zgjat jeten
Hiqe stresin kenaqe veten
Besa vallet behet nami
Une kendoj e ju vallezoni

Shume ky ritem me disponon
Hiç pa dashte vete shkon
Ritmi i shpejte e ritmi i gjalle
E dridh belin hiç pa ndal

Ritmi i shpejte e ritmi i gjalle
E dridh belin hiç pa ndal

Ref...x2
Tallavaja ta zgjat jeten
Hiqe stresin kenaqe veten
Besa vallet behet nami
Une kendoj e ju vallezoni

...

Ngoni shoke aman aman
O more vllazni e

O more vllazni e

O bukuroshet shoke o
Na kane dale n'midis e
O tallava o tash o
O po ja kam nise

Po po ja kam nise

O tallava o shoke o
Per pleq e t'ri e
O po ja nisi pak o
Me knu per dashuri e

Pak per dashurine

O po ja len Daimi
O po nji amanet e
O mos me lujte keto shoket e mi
O me dashni t'vertete

Dashuri te vertete

O se kete kange o shok o
E knova me vullnet e

Hajt me vullnet e

...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)