Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjira - Oj Kosove Oj Nena Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po vlon Prishtina
krejt o ktu Kosova
ku je ti qa bone
sonte na ku po shkojna

kik qiki niki
gjelat kikiriki
zdi kush osht qaj tipi ne vesh
mu shum pom pelqen

Jom n'vendin tem
du mu knaq pa kufji
qitum qaj rusi e mushma kejt t zi
se sekam ndermend me flejt
dej sa t'zbardhet qjelli
edhe naten n'Kosov rrezon djelli
ka do qe shkoj see ndrroj me asnje vend
sum pushon zemra si n'vendin tem

Mir se vjen mir se ju gjeta
kalun 20 vjet tu na mashtru neve jeta
mir se vjen, mir se ju gjeta
kalun 20 vjet tu na mashtru neve jeta

Oj Kosov oj nana ime
ndonse jam o e merguar
dashnin tande zemra
kurr se ka harruar

Rring e dang e dang po ushtojn defat
dasmat Shqiptare cigare tuj pi mshefsta
Flamurin kuq e zi e kem vendos mbi shpi
Sot vllaun e martojm dasma n 'liri

Hey Po vlon drenica Prezreni ferizaji
Mitrovicen mos ma prek se nanen jau ha..
Presheva kumanova shipria e tetova
shqiptar an e mban n toka tona
Ka do qe shkoj sendrroj me as nje vend
sum pushon zemra si n vendin tem

Mir se vjen mir se ju gjeta
Kalun 20 vjet tu na mashtru neve jeta
mir se vjen mir se ju gjeta kalun 20 vjet tu na mashtru neve jeta

Oj Kosov oj nana ime
ndonse jam un e merguar
dashnin tande zemra
kurr se ka harruar

Po vlon drenica prezreni ferizaji
mitrovicen mos ma prek se nanen jau ...
Presheva kumanova shipria e tetova
shqiptar an e mban n toka tona

Oj Kosov oj nana ime
ndonse jam un e merguar
dashnin tande zemra
kurr se ka harruar.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)