Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjira - Eci N´terr

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ref 2x
Eci n'terr
Kam thanë kjo jetë s´është fer
Nata mi çel sytë, sot me veti është ka më merr
Edhe një herë
Ty po du me t´pa
S´du me besu qe s´je më, besomë, s´ka me lot me kajtë

Vers 1 :

Po bie borë e çoj kryt nalt e këqyri
Jam vetëm unë e nata, hana, yjet
E hapi dorën, i kapi do flokë bore
Durt e nxehta, shkrihet, shpejt si akullore
Çdo hap që po e qes, s´jam e para këndej që shkeli
100 tjerë vijnë nesër, mu s´më njeh më asnjë njeri
krejt po e lypin diellin, po sa i mirë është terri
e vëren kur je ti vet, veç ti, pa asnjë njeri

Refrai 2x
Eci n'terr
Kam thanë kjo jetë s´është feer
Nata mi çel sytë, sot me veti është ka më merr
Edhe një herë
Ty po du me t´pa
S´du me besu qe s´je më, besomë, s´ka me lot me kajtë ...

Vers 2:

Daja ndërroj jetë, mas katër muajve gjyshja
luftë kundër kohës, fluturimin nuk e mbërrita
ah ti moj jetë, po dua vegëzen me ta gjet
pse gjithë këto sende po i bëjmë
kur ti në fund po na merr krejt?

A ka ma zi?!
Se kur e humb besimin n´Zot
E ti ja nis e qanë si fëmijë...
Diçka brenda neve s´na len me pranu
Është një shpresë që një ditë, na prapë kemi me u taku
E deri atëherë .. po më mungon çdo ditë
Po më doket që kurrë gjallë s´je kanë Doki ..
Po e du një zgjidhje ...
Gjithë këto pyetje ja bëra jetës, po hala s´na dha përgjigjën ...

Ref 4x
Eci n'terr
Kam thanë kjo jetë s´është feer
Nata mi çel sytë, sot me veti është ka më merr
Edhe një herë
Ty po du me t´pa
S´du me besu qe s´je më, besomë, s´ka me lot me kajtë ...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)