Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Plovishti - Do Te Tretem Te Venitem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Eh do të tretem,të venitem.
Moré, do të tretem, të venitem.

Eh si kandili, kur s’ka vaj.
Moré, si kandili kur s’ka vaj.

Eh baltë e pluhur do të bënem
Moré, baltë e pluhur do të bënem.

Eh të më shkeli këmba e saj.
Moré të më shkeli, këmbe e saj.

Edhe të prëhem duke puthur.
Moré, të prehem duke puthur.

Atë këmbë, pasandaj.
Moré, atë këmbë pasandaj…
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)