Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG & Ferki Shala - Te Perulem Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Zgjohem mar abdes
Sabahun me fal
zemra pom'gezohet
por lotin smuj ta/me ndal

Ref:
Te perulem ty
ty o Zoti im
ma fal t'lutem o ALL-LLAH
ma fal cdo gabim

Ti e din o vlla se cka kerkohet prej teje
kurr mos i harro 5 shtyllat e k'saj feje
mos i nga mohuesit se nuk e din cka thojn
se Allahu s'na krijoj per tjeter
VEC TA ADHUROJM

Ty t'falenderoj
deri sa t'vdes
takimin me ty ALL-LLAH
mezi po e pres

Ref:
Te perulem ty
ty o Zoti im
ma fal t'lutem o ALL-LLAH
ma fal cdo gabim

Jeta osht e shkurt qaq sa menja s'ta mer
nuk e din kur hin as nuk e din kur del
a pe sheh qe se din as fundin as fillimin
pra pendohu me zemer vlla
KRYJE OBLIGIMIN

Sa i lumtur jam
t'keqen e lash pas
mburem me KUR'ANin
qe gzohem me namaz

Ref:
Te perulem ty
ty o Zoti im
ma fal t'lutem o ALL-LLAH
ma fal cdo gabim

ma fal t'lutem o ALL-LLAH
ma fal cdo gabim
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)