Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marjol Rrapaj - Ne Dasem Dua Saze

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sonte kemi dasem
Dua te gezoj
Ore me gjeni saze
Se djalin martoj

Ftesat m'i dergoni
Ku kam fis e fare
Do ta bej kete dasem
Si vite mepare

Ref...x2
Me merrni nje valle
Shtruar me ngadale
Ta hedh vete i pari
Ma beni hallall

Bini ju o saze
Mbushni nji kusur
Dasmen ju e beni
E kam thene qekur

Fort me rrahu zemra
Po me ndrit shtepia
Plot me mysafir
Seç m'u mbush avllia

Syte me lot m'u mbushen
Nga gezimi qava
Dhe fillova vallen
Ta hedh nga e para

Ref...x2
Me merrni nje valle
Shtruar me ngadale
Ta hedh vete i pari
Ma beni hallall

Bini ju o saze
Mbushni nji kusur
Dasmen ju e beni
E kam thene qekur

...

Ju qe me nderuat
Ne kete sebep
Jua paça hua
Gjersa te kem jete

Saze mos pushoni
Deri ne mengjes
Tradite e shqiptarit
Kurre s'do te vdes

Ref...x2
Me merrni nje valle
Shtruar me ngadale
Ta hedh vete i pari
Ma beni hallall

Bini ju o saze
Mbushni nji kusur
Dasmen ju e beni
E kam thene qekur
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)