Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Shpat Deda - Dathë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sot jom çu me kamë të majtë
Kto rrugë spo mbin taman
S'jom ka di ka me ja majtë
Ky mënegjes kadal po m'han

As ni sen spo m'shkon qysh po du
Kjo ditë më ka mallku
Po pa prit e pa kujtu
T'pash tuj ardh e tu qalu

Ref:

E tash që jom me ty
Po eci dathë
S'po m'hin asni therrë n'kamë
Se kur shtrina me ty po flejna dathë
Dita spo din me ardhë
Kjo natë ka nis me u zgjatë
Sytë po i majmë qelë derën e kena mshelë
Jon zhdukë rrudhat që n'ballë po mesin shenjë

A osht krejt ky faji jot
Që spo muj drejtë me mendu
Se m'je strukë n'secilën skutë
E s'je m'len me u koncentru

M'ki kapë e m'ki shtrengu
Po frymën asni mënyrë s'un po ma nxen
M'ki la e m'ki vrafnu
E kama e majtë ka nis e po m'shkëlqen

Ref 2x

E tash që jom me ty
Po eci dathë
S'po m'hin asni therrë n'kamë
Se kur shtrina me ty po flejna dathë
Dita spo din me ardhë
Kjo natë ka nis me u zgjatë
Sytë po i majmë qelë derën e kena mshelë
Jon zhdukë rrudhat që n'ballë po mesin shenjë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)