Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ekrem Gj - Hakmarrje

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Verse 1]
Gjizzle... jom kthy per hakmarrje
fuck it, jom kthy per qef se per ty sem ha kari!
Qdo her qe e kapi lapsin
per mu osht veq hobi amo per dikon o vrasje
I lidht per hiphop, e kom harru passin
diqka Eki*rille, diqka dushmanat plasin
Yo! Diqka Eki shume rille
tu shajt nonstop si Toni Montana i mlume n'mille!
Fuqia qendron n'aftsine e tregimeve
per dikon o leht per dikon stres thuse jon ner hetime
E per dikon nuk ka lidhje sa fame mun bon
ski adhurus qe prezentohet me emen ton, un kom (Ekrem Gj.)
Ndash qute ndash flejt rima t'dukatit vjelli
t'lo qaq t'kaltert ta ka inati qielli
Nese jom shum i felle per ty, kujdes
ngjite gumen, mos mu anko tani kur des!
Ruje femnen se ta therri me guhe
a jom tu vozit un me kerr apo kerri me mu
E nini qe Diqka Po Zihet thuse te Xheri tu shku
je ushqim per hesap tem jom n'tenxhere tu t'vlu
Harrova krejt, juve ha papjeke
jom meduza, si t'ju kqyri ju la pa jete!
Ekrem Gj. - ta hjeke qdo shprese qe e ke pase
ty s'te dheze as mu ly me benzin e me shkrepse mu kalle
Fuqia qendron n'aftsine e tregimeve
un si ateist nuk merrna me besime bre
Po qa po fol a qa po thu po tingllon sikur me kon e perzime me mut
ti ngelq qe je ike pi msimi bre
Nashta qe veshesh si papak, nashta veq stili bre
veq ndaq me rima ndaq me men, kur dush qitu t'silli njejt
-- e nese real recognize real dosti ty t'thirrin fejk
No doubt about it, I got this shit locked
ngoni qa dmth shqiphop
Dmth. hiphop kulture
karrika thate, kta dojn me zorr mu ule!
Mic Sokolat jon turr o sot o kurre
kush s'e nxen venin e pare s'o mo burre
Per qka shtyhen, pi shoh kah rrxohen
karrika veq fantazem, kurr kta s'msohen!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)