Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Per Mu Paska Kene Kismet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Per mu paska kenun kismet
me kene ti e tjerakuj
masi te du..te du..ban merhamet
ti mu prap me duej.
masi te du..te du..ban merhamet
ti mu prap me duej.

te vegova e m'ra te lig't
u bash verdh' e s'kjesh' insan
e pash mire se smund me t'dal acik
ty moj zoje e rand'.
e pash mire se smund me t'dal acik
ty moj zoje e rand'.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)