Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci & Alisa Baraku - Kacurrelat E Tu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Natyra t' fali, bardh-o si bora
Un permbas tejet jeten e bora;
Oh! Se dy syte m' i kane verbue,
M' i kane verbue, kaçurrelat
Kaçurrelat e tue.
Aman kaçurrelat, kaçurrelat e tue.

O mi ke faqet, t' kuq-o si gjaku,
Se me ty vashe m' ka xanun maraku;
Oh! Se marakun ma kane shtue,
Ma kane shtue moj kaçurrelat
Kaçurrelat e tue.
Aman kaçurrelat, kaçurrelat e tue.

Pa ty e mjera une kam mbetun,
pa ty i mjeri une jam i tretun
oh se pa pra' kam me t' kendue,
kam me t'kendue, kaçurrelat
kaçurrelat e tue.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)