Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vida Kunora & Anjeza Ndoj - Po Çuditna Me Kta Fmi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Heyyy hupi drita na dul terri
kta pleqt tane na i ka nxan sherri
oh e keqe hajt medet
cka thot baba kush se nvet
hic rinia skan respekt
fjalet e babes sbojne efekt
a ke vajze a ke djal
nuk po merren vesh me fjal
heyyy heyyy

refreni
po i thot plaku plakes vet
mjer per ne ca na ka gjet
me gazep i rritem fmit
kte kulture se kena prit
sherr i madh o na ka nxan
oo hupi marrja ne kater ane ,,,
,heyyy djali jem po mje rrit
nuk bon naten me shetit
vajza nanes a po mnigjon
venja menjen ka po shkon ,,,
po vjen djali ne mengjes ,,
pa orar e pa kujdes ,,
vajza rrin ne internet
as ni pune me dore se prek ,,
heyyyy po cuditna me kta femi
nisoj si me ken pa shpi ,,
vajza shoqe djali shok
per kurrgja menja sjau thot
as per shkoll e as per pune
medet femia na tranun
si na dul kjo mod e re
ooo per se gjalli
oo na shtin ndhe ,,
heyyyyy djali mire qe osht me men
fjalen babes nuk ja kthen ,,
vajza mire qe ka pak men
punt e shpise o nuk i len ,,,
jeni te ri e tash smenoni
pak me vone do tna kujtoni
bab e nan me i kundershtu
qe tkan rrit e tkan shkollu
me i thon babes mos fol mo
zemren cop mos me ja bo
heyyyyy banu njeri
e men me nxon
respektoje bab e non
se nje dit ty tkan me tvdek
ke me i lyp e ske me i gjet ,,
lexo mso edhe studio
ooo rrugt e kqija mos i lakmo ...............
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)