Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Leonora Poloska & Kanita - Digjem Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Në heshtje lutesh ti, e di sa e ke rëndë
Atje ku je s'do t'lejoj loti të pikojë në syrin tënd

Me një arsye zgjohem sot e vetmuar n'dhomën time bosh
zemra ime e vogël ende vetminë jo s'e kupton

Falem unë... dua unë..
Tani të të tregoj se si do të sfidoj...

REFRENI:
Digjem për ty, nënë, po digjem
S'mundem ta pranoj se sot me mua s'je
Digjem, n'pafundsi po digjem
jo, jo, jo, nuk ndalem, të lutem më beko

Në heshtje lutesh ti, e di sa e ke rëndë
Atje ku je s'do t'lejoj loti të pikojë në syrin tënd

Nuk mundem të besoj, nuk mundem të harroj
shumë fjalë mbeten pa u thënë, e dashur nënë

REFRENI:
Digjem për ty, nënë, po digjem
S'mundem ta pranoj se sot me mua s'je
Digjem, n'pafundsi po digjem
jo, jo, jo, nuk ndalem, të lutem më beko

Malli më merr në kraharorin tënd të shtrihem
Dy fjalë ti them, kthehu për një moment të lutem
Dashuri e vetme nënë ishe, ishe vetëm ti

Ti je mirësi, dhimbje je, forcë e madhe je
Shpirti lodhet atëherë kur... digjem
O i love you my mother,
i love you forever....

Digjem, unë për ty po digjem
S'mundem ta pranoj se sot me mua s'je
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)