Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selma Bekteshi - Veshtro

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hidhe ti veshtrimin tend ne vete
Por te tjeret mos harro
Ndal e pyet veten
Pse askush s'te do

Pse natyra humbi driten shpirtin
Mosmarreveshje gjithandej
Perse vuajne njerzit femijet
Ku po vene

Ti s'je Zot je njeri
Mos harro s'je veç ti

Perveç dashurise asgje ne jete
Nuk te fal asnje kuptim
Mbylli syte e fryme mos merr
Ti me habi

Edukoje veten mos shkel jeten
Jo s'e ke krijuar ti
Pse u dashka te mendojne
Te gjithe si ti

Ti si une je njeri
Mos lendo s'je veç ti

Ref...
Vetem pak diell kerkoj
Ne kete toke te shenjte
Lindim per mos me vdeke
Me qindra mijera jete

Ku kane ikur lulet dielli vesa
Pse buzeqeshjet na mungojne
Seç m'u duk kjo vere si vjeshte
Dimri s'kaloi

Nuk humbasin frymet endrrat s'vdesin
S'ikin por veç fluturojne
Do te vije serisht femijet
Nuk harrojne

Ti s'je Zot s'je Zot
Je njeri je njeri
Mos harro mos shkaterro
S'je veç ti

Ref...
Vetem pak diell kerkoj
Ne kete toke te shenjte
Lindim per mos me vdeke
Me qindra mijera jete

Hidhe ti veshtrimin tend ne vete
Por te tjeret mos harro
Ndal e pyet veten
Pse askush s'te do
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)