Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mjellma Berisha - Sot Jetoj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti nuk je ti nuk je
Sot jetoj sot jetoj

Nese eshte enderr
Syte nuk dua t'i hap
Nuk mendoj per dike
Qe vjen e shkon prape s'degjoj

Per veten time mendoj jetoj
Si i çmendur emrin tim ti therret
Me rri si hije nuk flet
Une nuk jam me ajo , ajo qe ti pret

Jo nuk dua t'ia di
Se çka mendon ti
Me mua nuk je
Dhe kjo nuk eshte çudi

Zemren nuk do ta lidh
Se kurre s'do ma fal
Nuk ndjej me per ty
Ajo jo nuk ka faj

Ref...
Sot perpara shikoj
Jam e lire fluturoj pa ty
Ndjenjes une i besoj
Jam e forte dhe guxoj
Kerkoj nje diell te ri

Ti nuk je ti nuk je
Sot jetoj sot jetoj x2

Mos mendo se jam e vetme
Dhe nuk kam faj
Ti nuk je me brenda meje
Tani je larg

Jo nuk kam frike jo nuk kam frike
Eja me forco jo nuk ka kthim

Vjen...

Emrin tim ti therret
Me rri si hije nuk flet
Une nuk jam me ajo
Ajo qe ti pret

Jo nuk dua t'ia di
Se çka mendon ti
Me mua nuk je
Dhe kjo nuk eshte çudi

Zemren nuk do ta lidh
Se kurre s'do ma fal
Nuk ndjej me per ty
Ajo jo nuk ka faj

Ref...
Sot perpara shikoj
Jam e lire fluturoj pa ty
Ndjenjes une i besoj
Jam e forte dhe guxoj
Kerkoj nje diell te ri

Ti nuk je ti nuk je
Sot jetoj sot jetoj x2

Sot vetem jetoj
Zemren nuk do ta lidh joooo

Ref...
Sot perpara shikoj
Jam e lire fluturoj pa ty
Ndjenjes une i besoj
Jam e forte dhe guxoj
Kerkoj nje diell te ri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)