Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Potpuri 3 (Gezuar 2015)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1
SHYHRETJA...
TI TI PO M SHEH MU
TUJ KENDU VALLE TUJ LUJT
TI MENDON SE JAM E LUMTUR
SE S MA SHEH ZEMREN TUJ VUJT
TI SE DIN CKA ESHT ME U DASHT
TI SE DIN CKA ESHT ME U NDA
TI SE DIN CKA ESHT N KET JET
DIKUSH ZEMREN ME TA VRA.
REFRENI...
ME KET KANG ME KET VALLE
JAM TUJ MSHEF NI DHIMBJE T MADHE
GOJA M KNON ZEMRA M QAN
PO KERKUJT NUK MUJ ME I THAN

MAHMUTI (E NJEJTA FRAZE 1X)

2
2X... MAHMUTI
M KA MET PIK NE ZEMER
TUJ THON TJERET I KAM NDEGJU
SE KAM DIT CKA ESHT KJO PIK
DERI SA TY S TE KOM TAKU
REFRENI...
2X
NJE TAKIM O NJE TAKIM
T KA MJAFTU O SHPIRTI IM
NJE TAKIM E HIC MA TEPER
ME VUJT ZEMRA PER TAN JETEN

2X... SHYRETJA
M KA MET PIK NE ZEMER
DIKUSH U ANKU
SE KAM DIT C KA ESHT KJO FJAL
DERI SA TY S TE KAM TAKU

2X...REFRENI...

3
SHYHRETJA...
ME FJAL PO I IKIN TE GJITH TE VERTETES
ME FJAL PO JA BAJN TE GJITH QEJFIN VETES
MAHMUTI...
PO NJE GJE NE JET MBETET E VERTET
KON E KEMI DASHT N ZEMER NA KA MBET

REFRENI...
SHYRETJA 1X
MAHMUTI 1X
NUK HARROHET,NUK HARROHET
KUR NE ZEMER KA ZEN VEND
NUK HARROHET AS ATEHERE
KUR NUK MUNDESH ME T PERMEND

SHYRETJA...
ME FJAL PO THOJN NJEREZIT
TE GJITHE JEMI MIRE
POR NE ZEMER I KA VRA
FJALA LAMTUMIRE
MAHMUTI...
PO NJE GJE NE JET MBETET E VERTET
KON E KEMI DASHT N ZEMER NA KA MBET

REFRENI...
1XSHYHRETJA
1XMAHMUTI
1XSHYHRETJA
1X TE DY NJEZERI...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)