Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sokol Koci - Shkaktare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ref

Shkaktare mbetesh ti
nuk besoj ne rastesesi
jo nuk ta fal gjith jeten
gjer ne vdekje ty nuk te fal
mashtrove dashurin
me ato 2 syt e zinj
i more ti te gjitha
dhe e s'me the as lamtumire

1

gabova qe te besova si marre
i lutem zotit te me fal
sepse gjumi nuk me merr
s'mundem ti them shokeve qe me harroi
se jam njeri dhe un gaboj
se kjo tok mekataret gjall mban

Ref

Shkaktare mbetesh ti
nuk besoj ne rastesesi
jo nuk ta fal gjith jeten
gjer ne vdekje ty nuk te fal
mashtrove dashurin
me ato 2 syt e zinj
i more ti te gjitha
dhe e s'me the as lamtumire

2

pa ty un mbetem engjell vetmitar
i tardhtuar ne shpirt i vrar
me fal por dot ste fal
s'mundem ti them shokeve qe me harroi
se jam njeri dhe un gaboj
se kjo tok mekataret gjall mban

Ref 2x

Shkaktare mbetesh ti
nuk besoj ne rastesesi
jo nuk ta fal gjith jeten
gjer ne vdekje ty nuk te fal
mashtrove dashurin
me ato 2 syt e zinj
i more ti te gjitha
dhe e s'me the as lamtumire
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)