Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liridona Spahiu - Mos Harro

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
mos me thuaj se do largohesh
mos me thuaj ska kuptim
jo mos thuaj se doshperohem
kur ne faqe sheh lotin tim

mos haro un isha dielli
shpirtin tone per ta ndricuar
mos haro un sot jam dhembja
si val deti e trazuar

ri me mua jo mos shko
mos me thuaj me haro
pse shum vite iken shkuan
dhimjen time jo se shuaj

mos haro un isha dielli
shpirtin tone per ta ndricuar
mos haro un sot jam dhembja
si val deti e trazuar

mos haro un isha dielli
shpirtin per ta ndricuar
mos haro un sot jam dhembja
si val deti e trazuar
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)