Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Dhimbjet Mbaruan

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
emrin tend ne mur kam shkruar
rri shikoj, qaj si i marre
me kujtohen fjalet e tua
kur mi thoshe ti me pare

heeeej heeeeej

s'te kam harruar

heeeej heeeej

qaj edhe vuaj

sjell ndermend fytyren tende
lotet rrjedhin
dalengadale

flas i vetem, por nuk degjohem
me jep nje shprese,
qe te jem gjalle

heeeej heeeej

ste kam harruar

heeeej heeeej

qaj edhe vuaj

zgjata doren te te prekja
por mundimi ishte i kot
hija jote vec kishte ngelur
shpresa ime, zhgenjim i plot

heeeej heeeej

ste kam harruar

heeeej heeeej

qaj edhe vuaj

pyes veten c'ndodh me mua
dhe pergjigje, jo nuk marr
por marr rrugen i vetmuar
dhe me jeten sot u ndam

heeeej heeeej

ste kam harruar

heeeej heeeej

qaj edhe vuaj

heeeej heeeej

ste kam harruar

heeeej heeeej

dhimbjet mbaruan x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)