Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu - Duro Zemer

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E kuptova te verteten
nuk e dua me ket Jet
dikuj qe ja fala Jeten
me ka lan mua te shkret

Refrain: 2x
Duro Zemer, duro Zemer Ti duro
krejt hallall ja kisha ba,
krejt hallall ja kisha ba
me u kthy qysh po vuj me m’pa

Kisha vdek, oh kisha vdek
sot Kurban ju kisha ba
le te kthehet ajo vet
Dora e saj oh mu me m’vra

A ka Akull per ket Zemer
Lotin tim oh me ma ngrij
po e thrras gjdo Nat ne Emer
nuk pushojn kta Lot e mi

Refrain: 2x
Duro Zemer, duro Zemer Ti duro
krejt hallall ja kisha ba,
krejt hallall ja kisha ba
me u kthy, qysh po vuj me m’pa

- 4x
Kisha vdek, oh kisha vdek
sot Kurban ju kisha ba
le te kthehet ajo vet
Dora e saj oh mu me m’vra
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)