Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & Ockus Rockus Band - Export-Import!

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Export - Import,
doganë e mbushur plot
dhe "vemje" që diellin
durojnë me xhepat "DËNG!"

Makina të çuditshme
t'korruptuara deri n'gomë,
disa shefa dhe shefica
që identitetet mohojnë!

Export - Import
"DAHON" i shitur kot,
i shkreti popull,
që shumë taksa pagon!

Marlboro, Lucky Strike,
... e ku di unë se çfarë,
gjuha që flitet
quhet "DOGANË!"

Ref.
Dhe pak, shumë pak
mbetet për pension / pension, pension!
Një anonim me emër
që veç gllabëron / pension, pension!

Export - Import,
doganë e mbushur plot
dhe "vemje" që diellin
durojnë me xhepat "DËNG!"

Rradhë në diellin,
se hije ka shumë pak,
popull në stres,
për disa "KRIMBA" është një fest!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)