Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Cka Ka Zogu Qe Po Qan

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
cka ka zogu qe po qan
ka lan shpin ka lan vatan
ka lan motra e vllazni
e ka ardhur ngurbetli2+

cka ke zog qe ste zen gjumi
a thu nate ku te zuri
a ke buk a ke uje
a pot plak aj dhe i huj 2+

del ne der nane e mjer
e kqyr rrugen dimer vere
e kqyr rrugen nane e ngrat
dit e nate len deren hape 2+
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)