Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Pse Po Pyt,kur Mke Mbyt

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Pse pom pyt,
Kur mke mbyt,
Oh plot me lot,
Mi len syt,

Pse pom pyt kur mke mbyt
Plot me lot mi len syt
Lot me lot ma mbushe jeten
Pse sma the fillim te verten

Pse pom flet , pse pom vret
Mke lan vet dite e net
Sje kujtu sje mendu
Ne qfar gjendje kam jetu
Sje kujtu sje mendu
Ne qfar gjendje kam jetu

2X
Pse pom pyt kur mke mbyt
plot me lot mi len syt
plot me lot ma mbushe jeten
pse sma the fillim te verten

Mem pas dasht ishum bashk
Hiq kurgjo sna kish nda
Asnje pytje ska kuptim
Kishte fjal edhe betim
Asnje fjal pytje ska kuptim
Kishte fjal edhe betim

3X
Pse pom pyt kur mke mbyt
plo me lot mi len syt
plot me lot ma mbushe jeten
pse sma the fillim te verteten
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)