Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mozzik - Falmani Sonte

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Yeah,Jon do gjona
Qe su dasht mi bo
Po i ke bo
Jon do mekate
E jon shum gjana
Qi i din veq ti edhe Zoti
Sonteeeee,Yeeah

Mozzik Str I
Eyyo sonte Zot
Po du Zot me ty dialog
Se pa mshiren tonde
Ko mu ndi i ftoft
Se n'ket thellesi t'jetes
Ti um mson not
Dhuraten en ket jet e thirra
Hip Hop
Jom pika djalit,
Mos em le n'dur djallit
Njerzt e ftoft n'ket jetë
T'bojn rrudha ballit
E mu um kahet se
Premtimet ja theva Babit
M'hidhet me bo
Gjithqka prej inatit
Zot athu a kan vlere ton kto falje
Po nina keq e n'zemer spo ni rrahje
A thu ton kto gjana i kom sprova
Veq kisha dashta hale hale mu lodh a
Babi don Mozzi me kry shkolla
Ishalla dikur ky sen ka me ndodh a
Sa do pak ko mu mundu plakë
Une ko me dhon krejt jeten
Kur ti per mu dhe infrakt

Reff
Sonte gabimet falen
Edhe pse t'kqijat spo nalen
Po tipat si une
Me gjithqka perballen
Shumher un n'rrug mbeta vet
Nuk e pata leht n'rrug t'shtremt eca drejt
E ti Zot falmi kto gabime
Mas shum idhnimev a do kem n'ket jet gzime

Mozzik Str II
Eyy Nanë e di t'mundon kjo perde zez
Qe ti ka mbyll syt e nuk t'len mi qel
Po ka mu bo mir si per mu si per ty
Ka mu gjet çelsi me qel qdo dry
Falma Nanë sa fjalt ti kom kthy
Dashurin e paster per mu ta shoh ne sy
Je mundu per mu qysh prej fminis
U rrita n'dur tua po rash n'dur t'policis
E di je djeg e je prek e ke hek
Veq une i lumtur n'ket jet prap me mbet
Kaniher po ngrehi po ti mos u deshpro
Se kaniher nina shum jasht e kaniher sjom n'to
Kaniher vonona e di dal pi
E ti mbetesh tu m'prit qut deri sa t'vi
Tu mundu me thy ket monotoni
God bless My Family

Reff
Sonte gabimet falen
Edhe pse t'kqijat spo nalen
Po tipat si une
Me gjithqka perballen
Shumher un n'rrug mbeta vet
Nuk e pata leht n'rrug t'shtremt eca drejt
E ti Zot falmi kto gabime
Mas shum idhnimev a do kem n'ket jet gzime

Mozzik
Jeta osht rren,Qe t'shtin me rrejt edhe ty
Jeta osht sprov,Me shum pytje
Ku n'fakt çdo dite ki me ja dhan pergjigjen

Mozzik Str III
Eyo m'fal syn nese t'kom lendu
M'fal nese najher shum prej teje kom kerku
Veq kurgjo un ty ti ma shum mu
Ma ke kthy shpinen edhe ke shku
Jemi dasht edhe pse jemi pa rral a
Ndjenjat e vdekura ti mi ke n'gjall a
M'ka marr malli me ta ni zonin
Per hater dashuris sonte qele telefonin
Sonte falma t'kalumen leje mbrapa
Sonte romanin veq per ty e hapa
Jom kon arsyeja e jetes tonde dikur
Un jom tatuja jote ner lekur
Sendet e mira nuk zgjasin,mbarojn
Kujtimet sillen t'lendojn edhe shkojn
Zot qo engjuj le t'em mbrojn
Une jom me ty let thojn qka dojn

Reff
Sonte gabimet falen
Edhe pse t'kqijat spo nalen
Po tipat si une
Me gjithqka perballen
Shumher un n'rrug mbeta vet
Nuk e pata leht n'rrug t'shtremt eca drejt
E ti Zot falmi kto gabime
Mas shum idhnimev a do kem n'ket jet gzime
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)