Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elvana Gjata - Abone (6 Dite Pa Ermalin)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne bashke u njohem
kur bleva sanduiç
dhe keçapi me pikonte ne sy
Ishe i pari qe un kam pare
qe futej ne fastfood me bizhama
ç'do dite qe zgjohem
me ty aty prane
pyes veten kush eshte ky çuni qe na mer me vete
kam vetem nje pyetje qe me mundon
pse pse ti gjithmone perdor ti banjon e grave
se ne te dy mund te mos jemi bashke
fati na dha te dyve nje abone
se ne te dy mund te mos jemi bashke
por endrra zgjat dhe nje stacion
a t'kujtohet si jo ne autobus
me kape doren me thirre o hajdut
kur me flisje me aq pasion
ne dhembet e tua une pash nje flete sallate
se ne te dy mund te mos jemi bashke
fati na dha te dyve nje abone
se ne te dy mund te mos jemi bashke
por endrra zgjat dhe nje stacion (gezuar Shen Valentinin)
se ne te dy mund te mos jemi bashke
fati na dha te dy nje abone
se ne te dy mund te mos jemi bashke
por endrra zgjat dhe nje stacion
por endrra zgjat dhe nje stacion
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)