Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Pse?

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Pse ashtu e pse kështu
Pse atje e pse këtu
Pse këtu e pse atje
Pse pse pse pse.

Vajza ime dhe dy djemtë
Nuk më lënë hiç të qetë
Për çdo gjë ata më pyesin
Saqë mbytem
krejt në djersë
Pse pse pse pse?
Ref. Për gjithçka
duan të dinë,
për thërimet, gjithësinë,
për Saturnin dhe për bleten
për levrekun dhe raketen
për dy këmbët e patokut
për mustaqet e macokut

për banorët e Saturnit

II. Pse ashtu e pse kështu
Pse atje e pse këtu
Pse këtu e pse atje
Pse pse pse pse?

Seç i mblodha
gjithë sepsetë
Për Valbonen dhe dy djemtë
Për të gjitha që them unë
Ata ndoshta s’i pëlqejnë
Pse pse pse pse?

Për përrallat para gjumit
Pse pse pse pse?
Dhe për bishtin e majmunit
Dhe për bishtin e majmunit
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)