Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani - Rreth E Rreth Bashqes Ju Solla

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O rreth em rreth baqes ju solla
tuj mendu
O rreth em rreth baqes ju solla
tuj mendu
oh nër ni hije te asaj peme
ula me pushu
oh nër ni hije te asaj peme
ula me pushu

II
O mori pemë çë je mush
lule sari
o mori pemë çë je mush
lule sari
Oh vjen arshiku me te marr erë
ulet mër ty
Oh vjen arshiku me te marr erë
ulet nër ty

III
Oh dy filiza i paske lshu
për hava
oh dy filiza i paske lshu
për hava
O vjen arshiku me të marr erë
mbushet sevda
O vjen arshiku me të marr erë
mbushet sevda

O trendafili i qytetit
Hijeshi i ke dhanë vendit
kur po me shkon bregut detit
kadal kadal
O trendafili i qytetit
Hijeshi i ke dhanë vendit
kur po me shkon bregut detit
kadal kadal
hajde zemra mu kall
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)