Më mbaj mend (për 1 muaj)

Troja - A.N.J.K.Q.J

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Si na pak kanë dije,
me fitu në k'si kohë të vështira
S'jem t'shkollum hiq na, po dijmë me i ba një mij dredhina.
Shpirtin e kemi shitë se në zemër thellë na rreh lakmija!

si na pak kanë kushte
Me shitë k'si " Fore " t'lira
Sa t'ka hasëm t'pasun, na i ndrrojmë ka dy-tri ftyra !
S'kem çka me fitu na, o s'kem as çka me hupë !
Kujna pak ti tekët, vjen ktu me na i la trutë

Se jemi ba imun, tu na shkelë me qizme t'lira/
Dy mijë vjet na shkelën, e hala s'na dulë yndyra

"SHAJ TE XHIVDINE NA , tal i romeski morti "

Si na pak kanë kushte
Me ba jetë sikur n'filma
Deri n'gu jem n'lloq po kem kravata ngjyra-ngjyra
Sen nuk dijna na, po neve ka kush na mson
Kemi mrri aq larg sa pshtona Zot prej vetës tonë

Se jemi ba shum t'pasun tu shkelë njerz me qizme t'lira
Dymijë vjet i shkelëm e hale s'ju dulë yndyra
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)