Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Dauti - Sekreti 9-Të

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
edhe sonte si gjdo nate
nje dritare e kam par
mos ta din te tjeret jo mos ta din te tjeret
sot me nuk po jetojm bashk
qka tu them une nuk e di
let mendojn qe jam me ty
as nuk mund te shkruhet e as me fjal nuk thuhet
s'me kupton dot asnjeri

REF.:
ti me dikend tjeter e une dhimbjen vuaj
digjem si nje leter pse mbetem te huaj
ti me dikend tjeter sonte je i lumtur
e un krejt e vetme me lot e humbur

Nje fotografi e mbaj
e me lot un po e laj
tjeter sme ka mbeter jo tjeter sme ka mbeter
te kujtoj e vetem qaj
qka tu them une nuk e di
let mendojn qe jam me ty
as nuk mund te shkruhet as nuk mund te thuhet
s'me kupton dot asnjeri

REF.:
ti me dikend tjeter e une dhimbjen e vuaj
digjem si nje leter pse mbetem te huaj
ti me dikend tjeter sonte je i lumtur
e un krejt e vetme me lot e humbur
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)