Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vida Kunora - Hidhet Vallja Kuq E Zi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
OH I ZOTI SHPIS
OH I ZOTI SHPIS
TU RRIT NERA GJITH
ME GEZIME TU HAP DERRA.

ME SHUPLAKA ME SHUPLAKA,
HAJDE SONTE I DEL FLAKA
HIDHET VALLJA KUQ E ZI,
KUQ E ZI, KUQ E ZI
ME TUPAN E ÇIFTELI.

HIDHET VALLJA KUQ E ZI,
KUQ E ZI, KUQ E ZI
NE KERCEN PO THON SHQIPRI

KU JE ZEMER ZONJA SHPIS DASEM TE MADHE
TI KE NIS NA KE THIR NA KE NDERU
NA KE THIR NA KE NDERU DASEM DJALIT TU ME KENU

ME SHUPLAKA ME SHUPLAKA, HAJDE SONTE I DEL FLAKA
HIDHET VALLJA KUQ E ZI, KUQ E ZI, KUQ E ZI
ME TUPAN E ÇIFTELI.
NE KERCEN PO THON SHQIPRI

VALLE LUJN GJTIH KATUNI
SEFTE DO TJA QESIM FUNDIN
MISAFIRI DASAM TE MADHE GJITH FAMILJA U QU NE VALLE

MISAFIRI DASAM TE MADHE GJITH FAMILJA U QU NE VALLE
ME SHUPLAKA ME SHUPLAKA, HAJDE SONTE I DEL FLAKA
HIDHET VALLJA KUQ E ZI, KUQ E ZI, KUQ E ZI
ME TUPAN E ÇIFTELI.

HAJDE SONTE MERE VALLEN KE VAJTU PER DASHKE RRALE
MERE VALLEN TI MOJ MOTER DJEMT TE MADH QENKEN T'VOGEL
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)