Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - E Diela Jonë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sot eshte e djele
ne ballkon nje zog me qendroj
Solli nje ftese me gjete te njome
blerimi na fton
ne diten ne natyre ta kalojme
Ne kaltersi
djelli u ngrit lart e ndricoi
Ti eja shpejt me e bukur je
e veshur me drite
mes njerzve te qeshur te vrapojme

E djela jone
ti vezullime e drite
nga ditet e tjera merr
E djela jone
ti nje refren gazmor i zgjove
prape rruges tone
Nje nuse vjen
e miresi na solli ajo tani
Dhe na reshton
mes zerave te femijeve tane
me gjalleri
Vjen nje urim
me i bukur dale nga
forca e zemres tone
Me dashuri
urojme per ditelindjen
\dhe jeten ne lumturi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)