Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burbuqe Rada - Mes Dritash

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ishim shoke ne nje klase
Endra thurnim te dy
endra jone e ardhmja jone
ne qeshte ne sy
Dhe u ritem te dy
endra jone fluturoi
Ti me drite une me celik
ngrejme jeten tone
Ndrit drit kudo malet
ndrit ato porsi qytete
ndrit edhe neper sheshe
parqe dhe auditore
Lulezon mes dritash
kjo endra jone e re]
Endra jone e ardhmja jone
na ndinte ne sy
Une kaq shpesh te kujtoj
permbi dige te shiko
dhe sa here qe te takoj
kemi se cte tregojme
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)