Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lannex - Më Vret Malli

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
un e ti u ndajtum per gjithmon,un devijova
rruga mu bo shpi, se nshpi shum koh s'shkova
edhe nanen e lendova, se shum her ma ka pa gjendjen
ma bojke bir, mos vuj mo per at femen
se kush t'don kthehet prap, po thejsht se ke pas fat
leja zotit nalt per at qe ka bo mekat
dashnia sprishet, me afat a pa afat
nuk e ki afer amo mendja te rrin larg
mu loti mu ngri en faqe, un tu t'prit ne acar
me gzim e pritsha diten me ty me dal
zemra mu thy, amo ty hala tkam n'mrena
zemren e ftoht, sot po ma ngrohe vena
ma mir ne arkivol, se mu nda prej teje
per mu slun rol, qa thojn tjert leje
kejt e bojn leht se sjon n'lekur tem
kam tentu me t'harru amo shpirti spom len
se hala n'to flen, je pjes e jetes tem
edhe pse ty nuk ta nin, mu cdo plag e jotja mdhem
un hala s'besoj po menoj qe o rren
smuj me pas lidhje t're kur te vjetren e kam nmen

refx2:
po më djeg malli
po m'vret per s'gjalli
edhe niher un me t'pa
gjitha ti fali

rep2:
ti sbeson apet njejt
kur un t'thom vlen sa kejt
po kallxona i sinqert
po ta thom cdo tvertet

ike larg mle pa shpres
nuk kam numer skam adres
nese ke gabim qe t'deshta
at'her zemer kerkoj ndjes

mle me vujt, si i shkret, tu shetit naper qytet
shiu pikon mbi qerpik, lot e mi nuk ndihen vet
nuk kam lujt te kam rujt, te kam humb se t'deshta teper
nuk kam mujt po tkam duru, me ty kurr su bona i eger

ta kam fal nuk je nal, me gabimet tua
me ke kall sikur zjarr, sedi pse hala te dua
gjendja jeme shum e ron, a ka dikush qe ma kupton
i vetem ne ket dhom, vetmia me shoqëron

pi raki, t'kujtoj ty, du me ta shkru ni leter
cdo sekond tkam en kry, se nuk menoj per tjeter
kejt premtimet i ke thy, thjesht premtime meten
emrit tan i mshoj vi, lamtumir dashnia vjeter
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)