Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - Gjysma Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sytë e veshur...
Por të betohem nuk po qaj
Dhimbje e heshtur
Në çdo buzqeshje zemra ndal
Pa ty (pa ty)
Pa ty dhe veten time nuk e njoh
Më beso, s'e di sa gjatë do vazhdoj

Me kokën lart shkoj në rrugën time
Por më mungon ti gjysma ime

REF.:
Dhomën n'errësirë e mbaj
Të mos e shoh vetminë e saj
Mungesa jote peng më mban çdo natë
Në shtratin që ne ndanim bashkë
Dhe vjen një tjetër ditë që pres
Një tjetër copëz shpirti vdes
Shpresoj kur në mëngjes unë sytë ti hap
Ti të ndodhesh pranë

Frymë e tretur...
Por mund të thotë vetëm dy fjalë
Zemër kthehu!
Edhe një herë në krahë më mbaj.
E ftohtë, e akullt bëhet zemra në vetmi
Ti e di
Je ti, je ti dielli im

Me kokën lart shkoj në rrugën time
Por më mungon ti gjysma ime

REF. x2:
Dhomën n'errësirë e mbaj
Të mos e shoh vetminë e saj
Mungesa jote peng më mban çdo natë
Në shtratin që ne ndanim bashkë
Dhe vjen një tjetër ditë që pres
Një tjetër copëz shpirti vdes
Shpresoj kur në mëngjes unë sytë ti hap
Ti të ndodhesh pranë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)