Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ali Krasniqi & Ise Llapqeva - Adem Jashari

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
OOO
N'fund tetorit 97 krejt Prekazi
nau kall flak
Ou ne Drenicen o legjendare prap
uni pushka Shiptare
EEEEJ ome trimat e vatanit ou Komandant
o Adem Jashari

EEJ Zemren guri e pushken n'sy bini
trima tha per liri
O ma kadal o ushtria sllave skimei shkel
o trojet Shyptare
O pushka trimit gjithmon ka vraa i thot
Ademi Hamzes o vlla

O zinja priten o mir nat an krah per krah me
dajen Osman
o Adem Hamza po thrret hiq o vlla ore
mas ki dert
O jemi bashk e djem sokola o si lshojm
ou trojet tona
O nuk ela KOSOVEN n robni kem luftu
gjithmon me serbi
Push joteo kur ka krise...

e kan shkell o turra turra sod KOSOV
nuk ka burra
...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)