Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gramoz Gërvalla - Sëmundje E Ilaç

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ah, kjo jetë, ah, kjo botë,
herë me gaz e herë me lot.
Herë e idhët e herë sheqer,
der' dikush zemrën ta merr.

Refren:
Ah, dashni ti çka na bane
s'jeton kush pa vujtjen tane.
Vet je sëmundje e ilaç
herë na plas e herë na knaq.

Kjo dashnia kështu e paska
edhe t'knaqka, edhe t'plaska.
Edhe djeg, herë t'bën shkrum,
Edhe t'shtyn me thonë t'du shumë.

Refren:
Ah, dashni ti çka na bane
s'jeton kush pa vujtjen tane.
Vet je sëmundje e ilaç
herë na plas e herë na knaq.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)