Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Adnan Daci - Dridhjet E Kesaj Zemre

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dridhjet e ksaj zemre, i kam si dikur
dashuria eshte si plag qe s mbyllet kurr,
s'mbyllet kurr
Me mungojn sot fjalet, heshtja le te flas
Per ato qe s'munda ti them, sa ishim bashk

Ref.:
Qe te shkrihen buzt e tua
I rash botes skaj me skaj
Le t'mi mbyll syt dora jote
Vdeksha un pastaj, e mos qaj

Dridhjet e ksaj zemre, i lexoj si fjal
Vetem afer teje ndihem un gjall, ah un gjall
Me mungojne sot fjalet, heshtja le te flas
Per ato qe s'munda ti them, sa ishim bashk

Ref.:
Qe te shkrihen buzt e tua
I rash botes skaj me skaj
Le t'mi mbyll syt dora jote
Vdeksha un pastaj, e mos qaj

Ref.:
Qe te shkrihen buzt e tua
I rash botes skaj me skaj
Le t'mi mbyll syt dora jote
Vdeksha un pastaj, e mos qaj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)