Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Netët E Bukura Të Serenatës

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nate e qete,
Me sjell ti vec kujtime
Kitare e dashur,
Ti me sjell,vec enderrime. ( 2 here )

Kujtoj,ditet e bukura te serenates
Kur dilnim ne me kitara,e mandolina
Rrugicat me kalldrem,edhe sofatet
Kur dilnin vajzat,na degjonin ne,
Kur na degjonin ne.
Refreni :
Korcare e bukur ty
Kte kenge po t a kushtoj,
Bashke me zemren time
Kujtimin tim pot a dhuroj .( 2 here )
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)